LKPM.INFO

informace pro návštěvníky

O letišti

Letiště Příbram je jedno z největších a nejrušnějších letišť "aeroklubového" typu v Česku a i když se to možná nezdá, v sezóně o víkendech bývá počet pohybů (vzletů a přistání) na letišti větší, než v Ruzyni. Jde o bývalé vojenské záložní letiště, díky čemuž disponuje dlouhou asfaltovou vzletovou a přistávací drahou. To minimalizuje nepříznivé vlivy počasí a provoz na letišti probíhá víceméně celý rok. Díky bouřlivému rozvoji v posledních letech získalo letiště velmi kvalitní zázemí a nyní disponuje moderní restaurací, ubytovací kapacitou, řadou moderních hangárů pro parkování letadel a další potřebnou infrastrukturou. Na letišti je možné vidět všechny druhy leteckých činností - můžete se zde setkat s motorovým i bezmotorovými letadly, jsou zde provozovány vyhlídkové i akrobatické lety, působí zde letecké školy, skáčou zde parašutisté. Pro ně je Příbram umístěna v podstatě ideálně - přestože je blízko Prahy, výšková omezení daná příletovými koridory letiště v Ruzyni jsou jen minimální a dovolují bezproblémový paraprovoz. Kromě létání je letiště využíváno i zájemci o motorizmus - na části letiště je v provozu polygon se školou smyků a vyhrazená část letiště se využívá i pro rychlostní jízdy sportovních vozidel, které je možné si přímo na letišti zapůjčit. Profesionální moderní zázemí a bohaté aktivity dostupné na letišti a v jeho okolí poskytují ideální podmínky pro "tambuildingové" akce, připravené přesně na míru podle potřeb zájemců.

Výhodou letiště je velmi dobrá dostupnost z Prahy a okolí (cca 30 minut po komunikaci dálničního typu) a také atraktivní okolí, nabízející řadu vynikajících cílů pro vyhlídkové lety a další letecké i neletecké aktivity.

Příjezd na letiště

Autem: Příjezd na letiště je od křižovatky silnic R4 a I/18 směr Dlouhá Lhota a poté doleva tunelem pod dálnicí. Cesta je dobře značená směrovkami. 

Autobusem: zastávka DRÁSOV, CIHELNA, případně DRÁSOV, SKALKA VI. Ze zastávky stejnou cestou jako autem, cca 15 minut chůze.

(klikněte na mapu pro přechod na www.mapy.cz)

Zpět na hlavní stránku